Pogoda jutro Pogoda Poznań
2113
2 Festiwal na Wolnym Powietrzu POD PATRONATEM EPOZNAN.PL
FESTIWAL
Sobota 17 sierpnia 2019 g.
Niedziela 18 sierpnia 2019 g.
Poniedziałek 19 sierpnia 2019 g.

Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
sierpień
pnwtśrczptsond
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

"Festiwal, choć nie przytłacza swoim rozmiarem, jest artystycznym wydarzeniem i przykładem świetnej kondycji teatru plenerowego w Polsce. Jest także świadectwem tego, że taki teatr jest sztuką umiejętnie wchodzącą w dialog ze współczesnym widzem, bez lęku przed trudnymi pytaniami i konfrontacją. Jest również przyjemnością dla oka i duszy."

Marta Strzałko / Teatr Biuro Podróży, organizator festiwalu


Program 2 Festiwalu Na Wolnym Powietrzu:

17 sierpnia 2019, g. 19.00, Poznań, Stary Browar (wejście od ulicy Ratajczaka)

Teatr KTO (Kraków) / Peregrinus

Spektakl pokazuje jeden dzień z życia człowieka XXI wieku.

Homo Peregrinus to sformatowana jednostka ludzka, odarta z uczuciowości, przewidywalna i pozbawiona indywidualnych cech; to współczesny Everyman, którego życie zawieszone jest pomiędzy Domem a Pracą w korporacji. "Drogę przez życie" identyfikuje on z "drogą do pracy". Peregrynacja w poszukiwaniu sensu jawi się jako mozół dnia powszedniego, odarty z duchowości, miłości i piękna. Świat Peregrinusa, to cywilizacja cyfrowa - smutna, przerażająca i groteskowa, z dominującą religią – konsumpcją. Domem Peregrinusa XXI w. jest witryna sklepu. Mobilny charakter przedstawienia eksponuje perypetie bohatera w różnych kontekstach przestrzeni miejskiej.

Inspiracją do spektaklu była poezja T.S. Eliota.


17 sierpnia 2019, g. 21.00, Poznań, Stara Rzeźnia

Teatr A Part (Katowice) / Lear, k…!

Centralnym tematem tego przedstawienia plenerowego jest starczy despotyzm, dążenie do władzy absolutnej, zatracenie się w konflikcie i wojnie. Działania te i postawy doprowadzają ostatecznie do entropii, rozpadu i erozji struktur społecznych i moralnych.

Widowisko jest kolażem obrazów na jego stronę wizualną składają się surowe metalowe konstrukcje, ruchome podesty, szczudła, żywioł ognia i ekspresyjne aktorstwo.

Obok dramatu Szekspira „Król Lear”, inspiracją do powstania spektaklu była powieści „Jesień patriarchy” Gabriela Garcii Marqueza.


18 sierpnia 2019, g. 21.00, Poznań, Stara Rzeźnia

Teatr Biuro Podróży (Poznań) / Makbet

Na początku dramatu Szekspira, w pierwszym akcie pada pytanie: What bloody man is that? - “kim jest ten człowiek we krwi?” W spektaklu staramy się odpowiedzieć na pytanie zadane przez Szespira: kim są ludzie we krwi? Czego nauczyła ich wojna? Z jakim ciężarem wracają do domu? Czy okrucieństwa wojny, jakich doświadczyli pozwolą im spać spokojnie? Co wyniknie ze spotkania powracających do domu ludzi we krwi z wiedźmami?

Spektakl pokazuje świat chaosu, w którym porządek natury, zastępuje logika śmierci. To świat, w którym życie ludzkie zaczyna przedstawiać coraz mniejszą wartość, a zbrodnia staje się czynnością powszednią, której zbyt rzadko towarzyszą rozterki i wątpliwości.


19 sierpnia 2019, g. 20.30, Koziegłowy, Boisko Szkoły Podstawowej

Teatr Biuro Podróży (Poznań) / Carmen Funebre

Inspiracją, a właściwie impulsem do stworzenia spektaklu była wojna w Jugosławii w latach 1991-1995. Rodzący się wraz nią niepokój społeczny, nasilający się konflikt etniczny i wybuch nacjonalizmów wydał się nam wówczas zagrożeniem dla stabilizacji i bezpieczeństwa w Europie. Podczas pracy nad spektaklem członkowie zespołu spotkali się z uchodźcami z Bośni. Ich relacje przyczyniły się do powstania uniwersalnych metafor opisujących los wygnańców. Carmen Funebre grana jest od 25 lat i nie mamy wrażenia, że temat w niej podjęty zdezaktualizował się i uległ zapomnieniu. Obecny stan Europy pokazuje, że jesteśmy w przededniu nowych niepokojów, a fala nienawiści i dyskryminacji zaczyna dominować w narracji społecznej.

Na wszystkie spektakle wstęp wolny.

Szczegóły:
https://www.facebook.com/Teatr-Biuro-Podróży-1523558481244708
https://www.facebook.com/events/555087928361081/

• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.