Pogoda jutro Pogoda Poznań
157
Koncertowe zakończenie lata dla Wiktorii
KONCERT
Niedziela 1 września 2019 g. 16.30
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
wrzesień
pnwtśrczptsond
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Przeboje muzyki musicalowej czy rozrywkowej zabrzmią na zakończenie wakacji w poznańskim Parku Rekreacyjno Sportowym fairPlayce. Już 1 września 2019r. o godz. 16:30. odbędzie się tam niezwykły koncert charytatywny. Artyści o wielkich sercach będą koncertowo wspierać małą poznaniankę i wielką wojowniczkę – Wiktorię Pawłowską. Podczas wydarzenie zostanie zlicytowana m.in. koszulka z autografami polskich siatkarzy. Wszystko po to, by sfinansować wyjazd, badania w klinice CHOP w USA oraz bieżącą rehabilitację dziewczynki.

Nie tracąc czasu, bliscy i przyjaciele dziewczynki postanowili po raz kolejny pomóc małej Wiktorii. Do akcji włączyli się artyści o wielkich sercach oraz Park Rekreacyjno Sportowy fairPlayce (znajdujący się przy ul. Bożydara 10 w Poznaniu). Każdy, kto 1 września 2019r. dołoży „cegiełkę” na pomoc Wiktorii, będzie mógł posłuchać wspaniałego koncertu na zakończenie wakacji. Na scenie wystąpią: utalentowany trębacz Maurycy Majewski oraz soliści: Paweł Myszkowski, Jaromir Trafankowski, Andrzej Klimczak. Szczegółowy repertuar pozostaje niespodzianką. Każdy widz znajdzie jednak coś dla siebie. Wydarzenie poprowadzi Maciej Szulc.

- Ogromnie cieszymy się z tej muzycznej pomocy i każdej formy wsparcia. Dziękujemy wspaniałym artystom i managerom fairPlayce, którzy bez wahania zgodzili się pomóc nam w organizacji koncertu. Podczas wydarzenie planujemy ciekawą aukcję charytatywną. Podczas niej zlicytujemy m.in. koszulkę z autografami polskich siatkarzy – mówi Agnieszka Pawłowska, mama Wiktorii.

Ogromne wsparcie w rehabilitacji

Wiktoria urodziła się 3 lata temu i podobnie jak jej siostra bliźniaczka była zdrowa. Do 16 miesiąca życia rozwijała się prawidłowo, lecz niespodziewanie przestała chodzić, siedzieć i mówić. Badanie genetyczne WES potwierdziło u niej zespół Aicardiego-Goutieresa AGS typ2. To bardzo rzadka choroba genetyczna (zdiagnozowana dotychczas u ok. 100 osób na całym świecie). Nie tak dawno pojawiła się szansa na leczenie Wiktorii. W klinice w CHOP w USA realizowany jest projekt badań klinicznych dla dzieci z AGS. Bliscy małej poznanianki planowali, że do końca czerwca br. uzbierają środki na jej wyjazd, badania w USA. W międzyczasie okazało się, że będą mieli na to nieco więcej czasu.

- Ustalenie naszego terminu wylotu do USA jest kwestią czasu, ponieważ projekt badań klinicznych już ruszył. Tego typu inicjatywy to dla nas ogromne wsparcie w planowaniu podróży, a także w codziennej rehabilitacji. Wiktoria to prawdziwa wojowniczka, która codziennie osiąga swoje małe-wielkie cele, a takie wydarzenia dodatkowo motywują nas do dalszej pracy – dodaje mama Wiktorii.

Rodzina i przyjaciele Wiktorii realizują i planują kolejne akcje charytatywne. Trwa zbiórka nakrętek (realizowana m.in. podczas najbliższego biegu 6. Wieczorna Marcelińska Dycha), a jesienią planowany jest jeszcze jeden koncert dla dziewczynki. Bliscy i przyjaciele Wiktorii wierzą, że wspólna pomoc przyniesie jeszcze wiele pozytywnych rezultatów.

Więcej o Wiktorii: https://www.facebook.com/WiktoriaWalczyzAGS/

• zobacz więcej informacji o Park Rekreacyjno-Sportowy fairPlayce
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.