Reklama
Reklama

Są chętni do wyremontowania zabytkowej siedziby Poznańskiej Szkoły Chóralnej

fot. PIM

Siedziba Poznańskiej Szkoły Chóralnej im. Jerzego Kurczewskiego wkrótce powinna doczekać się kolejnego etapu remontu.

W rozpisanym przez Poznańskie Inwestycje Miejskie przetargu wpłynęły dwie oferty. - Rozpoczęliśmy analizę nadesłanych ofert. Jedna z nich mieści się w kwocie, jaką zamierzamy przeznaczyć na realizację inwestycji. Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych prac i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie będzie miał maksymalnie 210 dni od podpisania umowy - powiedział Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Do tej pory remont szkoła prowadziła samodzielnie, dzięki czemu zmodernizowane zostały sale lekcyjne w przyziemiu gmachu przy ul. Cegielskiego. Teraz urzędnicy mają w planach m.in. gruntowną modernizację szkolnej kuchni, stołówki, sanitariatów i korytarza znajdujących się w przyziemiu gmachu wraz z przebudową wentylacji mechanicznej. Na schodach przewidziano montaż platformy dla wózka inwalidzkiego.

- Dodatkowo, poza obrębem liczącego niemal 120 lat budynku, zbudowany zostanie odcinek podziemnego kanału wentylacyjnego, a na żelbetowej płycie fundamentowej stanie murowany z cegły klinkierowej element czerpni powietrza. Na nim w przyszłości zostanie umieszczona tablica pamiątkowa poświęcona patronowi szkoły - informują PIM.

W przetargu potencjalni wykonawcy złożyli oferty na 1,039 mln zł oraz 1,353 mln zł.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega o upałach. Będzie bardzo gorąco
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro