Reklama
Reklama

Bitwa o wozy strażackie trwa. "Możemy tylko zyskać"

fot. WUW Poznań

Do rozdania jest 49 wozów.

To prawdziwe święto demokracji, zachęcam wszystkich Wielkopolan do uczestnictwa w wyborach, możemy tylko zyskać - przekonywał dziś wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk podczas konferencji prasowej dotyczącej II edycji "Bitwy o wozy". Rozmawiałem ze strażakami i jesteśmy zgodni, że tu chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo mieszkańców, dlatego jeszcze raz zachęcam wszystkich do pójścia w niedzielę na wybory i danie szansy swojej gminie na wygranie nowego wozu strażackiego o wartości 800 tysięcy złotych - mówił wojewoda.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Tym razem łącznie do rozdania jest 49 wozów strażackich. Wóz strażacki otrzyma gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich w każdym z byłych 49 województw, wg stanu granic województw na dzień 31.12.1998 r. O nowe wozy nie będzie się mogło ubiegać 16 gmin, które otrzymają je w ramach I edycji akcji - ogłosił minister Mariusz Kamiński.

W Wielkopolsce będzie to po jednym wozie dla gminy z każdego byłego województwa - pilskiego, poznańskiego, leszczyńskiego, kaliskiego i konińskiego.

Bitwa o wozy jest akcją profrekwencyjną, której celem jest propagowanie aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu publicznym. Dzięki akcji możliwe jest docenienie lokalnych społeczności poprzez sfinansowanie wozu strażackiego, dzięki któremu strażacy-ochotnicy będą mogli jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców - przypomina Anna Czuchra z WUW.

Wśród gmin, które otrzymały już nowy wóz strażacki za najwyższą frekwencję jest między innymi Suchy Las.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega o upałach. Będzie bardzo gorąco
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro