Reklama
Reklama

Baby Shoes Remember w Poznaniu: zawieszą dziecięce buciki na bramie Kurii Metropolitalnej

fot. archiwum

Akcja zapowiedziana jest na niedzielę.

Akcja została zapoczątkowana w Irlandii, a w ubiegłym roku po raz pierwszy dotarła do Poznania. Kilkadziesiąt par dziecięcych bucików zawisło wówczas na płocie Pałacu Arcybiskupiego na Ostrowie Tumskim - podobnie ma być jutro.

Mimo powstania raportu Fundacji Nie lękajcie się, filmu braci Sekielski "Tylko nie mów nikomu" oraz głośnej sprawie Kasi krzywdzonej przez księdza Romana, której przyznano zadośćuczynienie od Zakonu Chrystusowców (od której Zakon złożył kasację), nadal księża w nikłym stopniu lub wcale nie ponoszą konsekwencji za czyny pedofilne, przenoszeni są z parafii do parafii, ukrywani są przez swoich zwierzchników. Hierarchowie kościoła nie zamierzają przepraszać, a nierzadko obwiniają ofiary i zarzucają im atak na Kościół - informują organizatorzy. Celem manifestacji jest pokazanie, że stoimy po stronie ofiar i je wspieramy, ale także, że nie ma naszej zgody na takie zachowania kościelnych funkcjonariuszy i wywarcie presji na Kościół, by zaczął reagować na skandaliczne przestępstwa, które są przez tę instytucję tuszowane - dodają.

Organizatorami są Strajk Kobiet Poznań oraz twórczyni bloga osobistego Wiedźmi Fyrtel. Akcja rozpocznie się o godzinie 13:00. Demonstrację zakończy wieszanie bucików na płocie Kurii.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.20 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro