Reklama
Reklama

Nowy most powstanie na Warcie pod Poznaniem

Istniejący most w ciągu drogi wojewódzkiej nr 431 w Rogalinku | fot. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich

Pod koniec lipca ogłoszony został przetarg na mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 431 w Rogalinku w powiecie poznańskim.

Nowy most wraz z dojazdami ma powstać po północnej stronie istniejącego obiektu. Będzie to pięcioprzęsłowa przeprawa o klasie obciążeń A (do 50 ton), oparta na podporach masywnych żelbetowych. Jej długość całkowita wyniesie 315,5 m, szerokość całkowita - 16 m, a długość samej płyty pomostu - 296,15 m - informuje Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Na nowym moście ma powstać jezdnia o szerokości 7 m z obustronnymi ścieżkami pieszo-rowerowymi. Długość nowego odcinka drogi nr 431 przez most wraz z dojazdami wyniesie 768 m. Zakres robót obejmie również m.in. przebudowę sieci gazowej, teletechnicznej i elektroenergetycznej, budowę kanalizacji deszczowej i oświetlenia wewnątrz konstrukcji nośnej. Po zakończeniu budowy nowego obiektu, stary zostanie rozebrany - czytamy w komunikacie WZDR.

Projekt uzyskał unijne dofinansowanie w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+. Zgodnie z planem inwestycja ma być zrealizowana do 2022 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.97 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro