Reklama
Reklama

Ściemniacz światła - inteligentne oświetlenie Twojej przestrzeni

Funkcjonowanie w domu wymaga od nas różnych form aktywności, po których przychodzi czas na odpoczynek, aż wreszcie sen. Bez względu na to, co robimy, potrzebujemy innego oświetlenia. Niektórzy, by czuć się komfortowo lub zapewnić spokój swoim pociechom pozostawiają włączone światło nawet w nocy podczas snu. Warto podkreślić, że właściciele inteligentnych domów Fibaro mają do dyspozycji specjalny system, który dba o źródło, rodzaj i natężenie światła w budynku. Wówczas w zależności od tego, czy gotują, sprzątają, czytają lub odpoczywają, wybierają w trosce o swój wzrok oraz jakość widzenia odpowiednie światło lamp. Warto poznać możliwości kontrolowania poziomu światła w inteligentnym domu Fibaro Dimmer 2 już dziś.

Ściemniacz światła Dimmer 2 - nieduży i łatwy w instalacji

Ściemniacz światła - Dimmer 2 to uniwersalne urządzenie regulujące poziom oświetlenia, które posiada wiele praktycznych funkcji. Jest niewielkich rozmiarów, dlatego nie ma problemu z jego montażem, a umieszczany w większości standardowych puszek podtynkowych i gniazd włączników staje się niewidoczny. Dimmer 2 nie wymaga wprowadzania zmian w strukturze czy instalacji elektrycznej, a montażu właściciel może podjąć się sam, ewentualnie skorzystać z pomocy profesjonalisty. Dimmer 2 współpracuje z większością włączników światła, może być zastosowany jako ściemniacz, ale też jako włącznik, zarówno w instalacjach dwu-, jak i trzyprzewodowych. Współpracuje z różnymi łącznikami instalacyjnymi, zarówno monostabilnymi, (w których po zwolnieniu przycisku sprężyna samoczynnie odbija przycisk, powodując rozłączenie), jak i bistabilnymi (działającymi na zasadzie przełącznika, w którym nie ma sprężyny, sprężyna nie odbija z powrotem po zwolnieniu przycisku).

Ściemniacz światła - inteligentne planowanie i kontrolowanie

Zapalone światło daje nam poczucie bezpieczeństwa, zwłaszcza w nocy, kiedy musimy wstać i przemieścić się. Jednak względy oszczędnościowe często zmuszają nas do wyłączania oświetlenia w nocy i poruszania się w domu po omacku. Tymczasem wystarczy tak skonfigurować Dimmera 2, aby nocne światło włączało się okazjonalnie w łagodnej wersji i delikatnie oświetlało drogę właścicielowi, który nagle musiał udać się do kuchni lub łazienki. Dzięki temu urządzeniu łatwo kontrolować poziom oświetlenia w domu, a analiza wykresów zużycia mocy i podłączonego obciążenia, pozwoli na bardziej optymalne korzystanie z energii. Dodatkowo, posługując się unikatowym algorytmem, Dimmer 2 rozpoznaje typ podłączonego źródła światła i dokonuje regulacji, wybierając odpowiednie wartości. Dzięki temu właściciel łączy przyjemne z pożytecznym - czyli ma oświetlony dom według własnych preferencji, a przy okazji oszczędza energię.

Ściemniacz światła - oświetlenie, które słucha właściciela

W inteligentnej przestrzeni Fibaro korzystanie z pilotów, urządzeń mobilnych i aplikacji to żadna nowość. Prowadząc taki dom, można także skorzystać z pomocy asystenta głosowego, aby dostosować oświetlenie (i nie tylko) do potrzeb domowników. Wystarczy wypowiedzieć komendę, a oświetlenie zmieni się z intensywnego w łagodne lub na odwrót. Dimmer 2 łączy w sobie wiele przydatnych funkcji - wśród nich warto wymienić regulację jasności, pomiar zużywane energii czy możliwość stopniowania światła. Dodatkowymi zaletami są bezprzewodowa komunikacja i szeroki zakres działania sprzętu. Warto dodać, że ściemniacz Dimmer 2 jest przygotowany do tworzenia złożonych scen z innymi urządzeniami, a także współpracuje z systemem Android oraz iOS.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.74 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro