Reklama
Reklama

Dzięki nowej inwestycji w Palędziu ma być bezpieczniej i bliżej do kolei

fot. PKP PLK

Właśnie podpisany został list intencyjny pomiędzy Gminą Dopiewo oraz PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A. w sprawie współpracy w zakresie wydłużenia przejścia podziemnego na stacji Palędzie linia Poznań - Kunowice.

Wydłużone przejście podziemne ma ułatwić korzystanie z kolei - bezpieczne i sprawne przejście na perony i do dworca pod torami linii Poznań - Kunowice zarówno od strony Palędzia jak i Dąbrówki. Według zapowiedzi obiekt zostanie rozbudowany z ok. 15 m do ok. 55 m. W przejściu będzie jasne oświetlenie i czytelne oznakowanie. Dla osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się powstanie winda oraz pochylnia. Prace obejmą także istniejącą część przejścia podziemnego.

Zasady współpracy oraz finansowanie przedsięwzięcia ustalą odrębne porozumienia. Szczegółowy zakres i szacunkowa wartość przebudowy przejścia podziemnego będą znane po wykonaniu dokumentacji projektowej. W jej opracowaniu pomoże przygotowana już przez gminę wstępna koncepcja prac - informuje Radosław Śledziński z PKP PLK. Planowana inwestycja istotnie uzupełni prace przeprowadzonych na stacji Palędzie. W latach 1997 - 1998 r. zmodernizowano dwa perony, ułożono nową nawierzchnię, zamontowano oświetlenie, ławki oraz wiaty. Przebudowano układ torowy, co zwiększyło przepustowość i zapewniło sprawny i bezpieczny ruch pociągów na ważnej linii kolejowej Warszawa Zachodnia - Kunowice na odcinku Poznań Główny - Kunowice - dodaje.

Rozpoczęcie prac planowane jest do 2022 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.74 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro