Reklama
Reklama

Policjanci już przypominają, co grozi za lód na dachu auta. "Spadające tafle to ogromne zagrożenie"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

Choć do zimy pozostało jeszcze trochę czasu nocne przymrozki w ostatnim czasie spowodowały, że rano szyby w autach parkowanych na powietrzu były skute lodem, a na plandekach pojazdów ciężarowych zebrana woda zamieniła się w tafle lodu. Policjanci już przypominają, że stwarza to ogromne niebezpieczeństwo na drogach.

Policjanci apelują do kierowców ciężarówek, aby zadbali o usunięcie lodu ze swoich pojazdów, bo jest to ogromnym zagrożeniem dla innych użytkowników dróg. Ponadto przypominają, że lód na szybach ogranicza widoczność. Spadający z dachu auta śnieg utrudnia jazdę kierowcom poruszającym się za takim pojazdem. Spadające tafle to ogromne zagrożenie. Mogą zbić szybę pojazdu, wystraszyć kierowcę, który straci panowanie nad swoim autem, mogą też doprowadzić do wypadku drogowego - tłumaczy asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy policji w Jarocinie.

Kierującym, nie stosującym się do przepisów grożą konsekwencje, takie jak mandat w wysokości od 20 do 500 złotych oraz 6 punktów karnych - dodaje. Ponadto, w przypadku stwierdzenia zagrożenia bezpieczeństwa w warunkach drogowych, kierującemu mogą zostać zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdem - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro