Reklama
Reklama

Rośliny owadożerne od czwartku w Palmiarni. Można wziąć też udział w pokazach karmienia

fot. Maciej Kopiński, archiwum

Do niedzieli w Palmiarni Poznańskiej odbywać się będzie Wystawa Roślin Owadożernych. To właśnie one skutecznie rozprawiają się z muchami, meszkami, komarami, a nawet karaluchami.

Wystawa w Poznańskiej Palmiarni jest doskonałą okazją, by przyjrzeć się z bliska roślinom, które potrafią same zdobyć pożywienie. Większość roślin z gatunku mięsożernych odżywia się owadami. Znane są jednak i takie przypadki, w których w liściach znajdywano myszy, czy też ptaki.

Osoby, które pojawią się w najbliższych dniach w Palmiarni będą miały okazję z bliska zobaczyć pokazy karmienia tych roślin. Przewidziano je codziennie od 10 do 13 października w godzinach 10:00, 12:00, 14:00 i 16:00 w pawilonie nr III. Z kolei w sobotę i w niedzielę w sali dydaktycznej o godzinie 11:00 odbędzie się wykład "Rozmnażanie i uprawa roślin owadożernych w warunkach domowych". Natomiast o godzinie 15:00 pokaz wykorzystania roślin owadożernych w kompozycjach w domu i ogrodzie.

Wstęp w ramach biletu wstępu do Palmiarni w cenie 10 złotych (normalny) i 7 złotych (ulgowy). Obiekt będzie czynny od 9:00 do 17:00 w czwartek, piątek i sobotę (kasa do godziny 16:00), a w niedzielę o godzinę dłużej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.74 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro