Reklama
Reklama

Kontrolowali, czy ciężarówki i busy nie są za ciężkie. Posypały się mandaty

fot. WITD Poznań

Kontrola inspektorów WITD została przeprowadzona na drodze krajowej numer 32 w Granowie.

Jak podkreślają inspektorzy ich stałe kontrole na punktach wagowych potwierdzają panujące od lat na polskich drogach zjawisko, że przeładowywanie pojazdów większym ładunkiem niż wolno, trwa cały czas i bez większych zmian. Jedną z ostatnich kontroli przeprowadzili w ubiegłym tygodniu na drodze krajowej numer 32 w Granowie inspektorzy z oddziału leszczyńskiego.

Efektem ich działań było zatrzymanie najpierw do kontroli polskiego pojazdu członowego przewożącego kruszywo. Po zważeniu okazało się, że dopuszczalny nacisk osi napędowej został przekroczony o 0,9 tony. Rzeczywisty nacisk osi napędowej wyniósł bowiem w sumie 12,4 tony. Także dopuszczalna masa całkowita była wyższa o 0,9 tony, ponieważ rzeczywista masa całkowita wyniosła 40,9 tony. Przedsiębiorcę i załadowcę czeka postępowanie administracyjne - relacjonują inspektorzy z WITD w Poznaniu.

Podczas dalszych kontroli inspektorzy wykryli również przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej w trzech busach o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Kierowcom zakazano dalszej jazdy do czasu usunięcia naruszeń oraz nałożono na nich mandaty karne - dodają.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro