Reklama
Reklama

Problemy Click2Go? Prezes: "nie mamy samochodów, ale nie wycofujemy się z Poznania"

fot. Click2Go

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o wycofaniu się z poznańskiego rynku firmy carsharingowej Click2Go.

Choć co jakiś czas w komentarzach na facebookowym fanpage"u firmy pojawiają się zapewnienia, że trwa wymiana floty i "użytkownicy się nie zawiodą", docierają do nas sygnały, że klienci mają problem z odzyskaniem pieniędzy zgromadzonych na swoich kontach w aplikacji.

- Spółka organizowała okresowe promocje, które polegały na podwajaniu doładowań. Jeżeli klient wpłacił 100 zł, otrzymywał 200 zł do wykorzystania. Regulamin promocji zaznaczał, że w pierwszej kolejności wykorzystywane są środki z wpłat, a dopiero w kolejnej środki "promocyjne" - wyjaśnia nasz czytelnik. - W związku z tym, firma zrobiła sobie kapitał przez dużą liczbę osób, które wpłaciły środki - następnie wycofała się z rynku i nie chce zwrócić środków promocyjnych, a także nie pozwala na ich wykorzystanie. Jest to oczywiste oszustwo - dodaje.

Gdy nasz czytelnik zażądał wyjaśnień i poprosił o informację w jaki sposób może wykorzystać promocyjne środki, gdyż w regulaminie nie było mowy o likwidacji floty firmy, odpowiedziano mu, że nie może wykorzystać środków, bo zlecił usunięcie konta w systemie. "I to kończy dyskusję. Decyzja jest ostateczna" - napisano w odpowiedzi na czacie w aplikacji Click2Go.

Skontaktował się z nami prezes firmy, Paweł Sobkowiak. - Klientom, którzy zażądali zwrotu pieniędzy, wypłacamy środki zgromadzone w skarbonce. Nie wypłacamy natomiast "bonusów" i zdecydowana większość klientów to rozumie. Pan, który poskarżył się na naszą firmę, domagał się właśnie wypłaty bonusu lub wykorzystania bonusowych środków w przejazdach samochodami, których obecnie nie posiadamy - tłumaczy.

Według Sobkowiaka zwroty pieniędzy odbywają się nawet w ciągu 7 dni. - Chciałbym też zapewnić, że nie wycofujemy się z Poznania. Obecnie nie posiadamy samochodów, ale szukamy inwestora. Jeśli podjęlibyśmy decyzję o zamknięciu firmy, na pewno poinformowalibyśmy o tym klientów. Obecnie nie mamy takich planów - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.74 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro